Zakwas z buraka i jego działanie

Nie od dziś wiadomo, że naturalne, stare sposoby na poprawę zdrowia, do dziś nie straciły na popularności. Dlaczego zresztą mielibyśmy zrezygnować z czegoś, co jest prawdziwym skarbem i zawiera w sobie masę witamin i minerałów, tak niezbędnych dla organizmu? Mowa oczywiście o starym babcinym przepisie na zakwas z buraka. Jest nie tylko smaczny, ale przede wszystkim niezwykle zdrowy. Kto jednak powinien go stosować? I co daje jego regularne spożywanie?

Kiedy najlepiej stosować zakwas buraczany?

Oczywiście tak jak w przypadku wielu suplementów, ważna jest regularność. Nie sposób oczekiwać pozytywnych skutków działania po zaledwie paru dniach stosowania. Jeżeli dla kogoś liczą się długotrwałe korzyści, powinien zażywać codzienną dawkę takiego produktu. Bez wątpienia jednak dodatkowa dawka witamin będzie szczególnie cenna w okresie jesienno-zimowym, kiedy to organizm jest szczególnie narażony na infekcje wirusowe czy bakteryjne.

W jakiej ilości stosować zakwas buraczany?

Niektórzy mogą się zastanawiać, czy jest to produkt odpowiedni dla każdego. A może niektórzy powinni się go raczej wystrzegać? Nic podobnego. Korzyści odnieść z niego mogą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, w tym kobiety ciężarne. Aby zacząć stosować zakwas buraczany, nie trzeba mieć specjalnych wskazań ze strony lekarza. Można spokojnie potraktować go, jako codzienną dawkę witamin. Oczywiście jak we wszystkim, należy zachować umiar. W tym przypadku osoby powyżej 12 roku życia nie powinny przekraczać dawki jednej szklanki dziennie, natomiast dzieci połowy z tej porcji.

Jakie składniki zawiera zakwas z buraków?

Jeśli tylko spojrzeć na sam skład minerałów, jakich nie brakuje w opisywanym produkcie, śmiało można określić je mianem “kopalni zdrowia”. Co m.in. można sobie zaserwować, decydując się na codzienne picie zakwasu z buraka? Nie zabraknie m.in.:

  • fosforu,
  • żelaza,
  • potasu,
  • wapnia,
  • sodu,
  • cynku.

A to zaledwie początek listy. Jeśli z kolei wspomnieć o witaminach, buraki są źródłem, chociażby takich jak: C, B6, B12 czy E. Oprócz tych składników, produkt oferuje znacznie więcej działań korzystnych dla zachowania zdrowia.

Działanie zakwasu z buraka

Zakwas, który powstaje z buraków poddanych procesowi fermentacji, jest prawdziwą bombą witaminową, która wpływa korzystnie na szereg czynników. Wśród nich należy wymienić oczywiście wzmocnienie układu odpornościowego, poprawę przemiany materii, czy leczenie niektórych chorób cywilizacyjnych. Stanowi on również jeden z najskuteczniejszych probiotyków, jakie zapewnia medycyna naturalna.

Inną ze wspaniałych właściwości zakwasu z buraka jest jego zdolność do odkwaszania organizmu oraz pozbywanie się zalegających w nim szkodliwych substancji. Korzystnie wpływa również na pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości bakterii kwasu mlekowego, które również są obecne w składzie produktu, jelita działają znacznie sprawniej. Uniknąć można także nieprzyjemnych w skutkach zaparć czy biegunek.

Wiele osób ceni sobie jeszcze inną z korzyści regularnego picia zakwasu z buraka. Mianowicie ma on bardzo dobry wpływ na stan skóry, włosów oraz paznokci. Są one nie tylko trwalsze, ale już na pierwszy rzut oka wyglądają na zadbane i zdrowe. Osoby będące po wyniszczającej organizm chemioterapii lub borykające się z nadciśnieniem, również otrzymają wiele korzyści, jeśli zdecydują się na stosowanie zakwasu buraczanego. Za jego pomocą mogą dostarczyć sobie wszelkich niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą zachować lepsze zdrowie oraz wpłyną korzystnie na przyswajanie innych dostarczanych minerałów, oraz witamin.

Materiał promocyjny.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak zrobić kod kreskowy na produkt

EAN, czyli jak zrobić kod kreskowy na produkt?

Następny artykuł
z czego jest smalec

Z czego jest smalec? Poznaj jego wartości odżywcze

Zobacz też