Kiedy najlepiej stosować zakwas buraczany?
Oczywiście tak jak w przypadku wielu suplementów, ważna jest regularność. Nie sposób oczekiwać pozytywnych skutków działania po zaledwie paru dniach stosowania. Jeżeli dla kogoś liczą się długotrwałe korzyści, powinien zażywać codzienną dawkę takiego produktu. Bez wątpienia jednak dodatkowa dawka witamin będzie szczególnie cenna w okresie jesienno-zimowym, kiedy to organizm jest szczególnie narażony na infekcje wirusowe czy bakteryjne.
W jakiej ilości stosować zakwas buraczany?
Niektórzy mogą się zastanawiać, czy jest to produkt odpowiedni dla każdego. A może niektórzy powinni się go raczej wystrzegać? Nic podobnego. Korzyści odnieść z niego mogą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, w tym kobiety ciężarne. Aby zacząć stosować zakwas buraczany, nie trzeba mieć specjalnych wskazań ze strony lekarza. Można spokojnie potraktować go, jako codzienną dawkę witamin. Oczywiście jak we wszystkim, należy zachować umiar. W tym przypadku osoby powyżej 12 roku życia nie powinny przekraczać dawki jednej szklanki dziennie, natomiast dzieci połowy z tej porcji.
Jakie składniki zawiera zakwas z buraków?
Jeśli tylko spojrzeć na sam skład minerałów, jakich nie brakuje w opisywanym produkcie, śmiało można określić je mianem „kopalni zdrowia”. Co m.in. można sobie zaserwować, decydując się na codzienne picie zakwasu z buraka? Nie zabraknie m.in.:
- fosforu,
- żelaza,
- potasu,
- wapnia,
- sodu,
- cynku.
A to zaledwie początek listy. Jeśli z kolei wspomnieć o witaminach, buraki są źródłem, chociażby takich jak: C, B6, B12 czy E. Oprócz tych składników, produkt oferuje znacznie więcej działań korzystnych dla zachowania zdrowia.
Działanie zakwasu z buraka
Zakwas, który powstaje z buraków poddanych procesowi fermentacji, jest prawdziwą bombą witaminową, która wpływa korzystnie na szereg czynników. Wśród nich należy wymienić oczywiście wzmocnienie układu odpornościowego, poprawę przemiany materii, czy leczenie niektórych chorób cywilizacyjnych. Stanowi on również jeden z najskuteczniejszych probiotyków, jakie zapewnia medycyna naturalna.
Inną ze wspaniałych właściwości zakwasu z buraka jest jego zdolność do odkwaszania organizmu oraz pozbywanie się zalegających w nim szkodliwych substancji. Korzystnie wpływa również na pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości bakterii kwasu mlekowego, które również są obecne w składzie produktu, jelita działają znacznie sprawniej. Uniknąć można także nieprzyjemnych w skutkach zaparć czy biegunek.
Wiele osób ceni sobie jeszcze inną z korzyści regularnego picia zakwasu z buraka. Mianowicie ma on bardzo dobry wpływ na stan skóry, włosów oraz paznokci. Są one nie tylko trwalsze, ale już na pierwszy rzut oka wyglądają na zadbane i zdrowe. Osoby będące po wyniszczającej organizm chemioterapii lub borykające się z nadciśnieniem, również otrzymają wiele korzyści, jeśli zdecydują się na stosowanie zakwasu buraczanego. Za jego pomocą mogą dostarczyć sobie wszelkich niezbędnych składników odżywczych, które pozwolą zachować lepsze zdrowie oraz wpłyną korzystnie na przyswajanie innych dostarczanych minerałów, oraz witamin.
Materiał promocyjny.
Zobacz także:
- Zakwas z buraków – właściwości i zastosowanie
- Dieta na trądzik – co wykluczyć z diety w przypadku problemów?
- E162, czyli betanina – właściwości, zastosowanie, bezpieczeństwo
- Jakie warzywa mają najwięcej witamin?
- E635 to znana praktyka poprawy smaku żywności. czy jest w pełni bezpieczna dla zdrowia człowieka?