e150c

E150c – karmel amoniakalny. Jakie jest jego zastosowanie?

E150c, czyli karmel amoniakalny, to popularny barwnik, który nadaje potrawom i napojom brązowy kolor. Ten dodatek do żywności występuje m.in. w piwie czy gotowych ciemnych sosach pieczeniowych. Czy jest bezpieczny dla zdrowia? Poznaj właściwości tego syntetycznego dodatku do żywności.
zieleń brylantowa

Zieleń brylantowa E142. Czy ten dodatek jest bezpieczny dla zdrowia?

E142 zieleń brylantowa to związek chemiczny znany od wieków ze swoich właściwości antyseptycznych. Od stosunkowo niedawna wykorzystuje się go także do barwienia żywności. Czy produkty zabarwione na intensywnie zielony kolor są bezpieczne dla zdrowia? Sprawdź, czym charakteryzuje się ten popularny barwnik!
e140

E140 – zielony barwnik spożywczy naturalnego pochodzenia

E140, czyli chlorofil, to jeden z nielicznych stosowanych w przemyśle spożywczym barwników, który nie jest produkowany syntetycznie. Pozyskuje się go z roślin – dzięki temu jego spożywanie jest całkowicie bezpieczne. Gdzie znajdziesz E140? Poznaj jego zastosowania!
indygotyna

Indygotyna – E132. Na jaki kolor barwi żywność?

Indygotyna, oznaczana symbolem E132, to popularny barwnik stosowany w przemyśle spożywczym i nie tylko. Pozwala uzyskać efektowny niebieski kolor. Zastanawiasz się, czy takie dodatki do żywności nie są szkodliwe dla zdrowia? Poznaj właściwości indygotyny!
e-kody

E-kody. Lista dodatków do żywności 

E-kody to ogólnoeuropejskie oznaczenia dodatków do żywności. Wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym w rozmaitych celach. Mają poprawiać wygląd żywności, ale także jej trwałość i smak. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!