Mariusz Popławski

Mariusz Popławski

Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Licencjonowany dietetyk oraz fizjoterapeuta.

Jak wybrać najlepsze ekspresy do kawy?

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy może czasami okazać się trudnym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak typ, rozmiar, koszt i inne. Aby podjąć świadomą decyzję, ważne jest poznanie różnych typów ekspresów do kawy dostępnych na rynku.
Wyposażenie cukierni – niezbędne narzędzia dla każdego cukiernika

Wyposażenie cukierni – niezbędne narzędzia dla każdego cukiernika

Dobra jakość wyposażenia cukierni jest kluczowa dla sukcesu każdego cukiernika. Bez odpowiedniego sprzętu nie tylko trudniej jest uzyskać idealną konsystencję i smak wypieków, ale też może to prowadzić do trudności w organizacji pracy oraz obniżenia wydajności. Dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, który ułatwi wykonywanie codziennych czynności i pozwoli na tworzenie niezapomnianych wypieków. W tym artykule przedstawiamy trzy kluczowe kategorie wyposażenia cukierni, które każdy cukiernik powinien mieć w swoim sklepie.

Naturalne substancje słodzące w przemyśle spożywczym

Konsumenci coraz częściej zdają sobie sprawę ze szkodliwego działania cukru na organizm. Dlatego właśnie coraz częściej sięgają po zamienniki cukru, czyli substancje słodzące. Są one mniej słodkie od białego cukru, ale są też mniej kaloryczne i mają niski indeks glikemiczny. Oznacza to, że mogą być dodawane do produktów dietetycznych i tych przeznaczonych dla diabetyków. Substancje słodzące są coraz bardziej popularne, szczególnie te naturalne. Chcesz dowiedzieć się więcej o ich właściwościach i zastosowaniu? W poniższym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje!

Wyciskarka wolnoobrotowa – czyste soki dla Twojego zdrowia

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które zyskuje coraz większą popularność wśród osób dbających o swoje zdrowie. Dzięki niskiej prędkości obrotowej, wyciskarka zachowuje większość składników odżywczych, które są obecne w owocach i warzywach. W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarka wolnoobrotowa oddziela sok od miąższu, pozwalając cieszyć się pełnym smakiem i aromatem soku.
e140

E140 – zielony barwnik spożywczy naturalnego pochodzenia

E140, czyli chlorofil, to jeden z nielicznych stosowanych w przemyśle spożywczym barwników, który nie jest produkowany syntetycznie. Pozyskuje się go z roślin – dzięki temu jego spożywanie jest całkowicie bezpieczne. Gdzie znajdziesz E140? Poznaj jego zastosowania!
e-kody

E-kody. Lista dodatków do żywności 

E-kody to ogólnoeuropejskie oznaczenia dodatków do żywności. Wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym w rozmaitych celach. Mają poprawiać wygląd żywności, ale także jej trwałość i smak. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!
Ile owoców dziennie można bezpiecznie spożywać

Ile owoców dziennie można bezpiecznie spożywać?

Owocowe przekąski to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi witamin i składników mineralnych. Jednak czy zawsze warto ich przesadzać? W tym artykule dowiesz się, ile owoców dziennie jest bezpiecznych dla zdrowia, a także w jaki sposób dieta wegetariańska pudełkowa może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej ilości spożywanych owoców.
Dlaczego warto jeść warzywa i owoce

Dlaczego warto jeść warzywa i owoce? Korzyści dla zdrowia i prawidłowej wagi

Jednym z kluczowych elementów zdrowej diety są warzywa i owoce. Nie tylko dostarczają one organizmowi niezbędnych składników odżywczych, ale także mają wiele innych korzyści dla zdrowia i pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi. W tym tekście dowiesz się, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak catering dietetyczny i prawidłowe normy BMI mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej diety.

Produkcja żywności w warunkach domowych – co należy wiedzieć?

Kupno mieszkania to ważne przedsięwzięcie. Mając własną nieruchomość, możliwe staje się urządzenie jej zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami preferencjami. Niektórzy decydują się także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w domu. Możliwe jest nawet produkowanie żywności w celu wprowadzenia jej do obrotu. Oczywiście trzeba spełnić określone warunki, aby zajmować się tym legalnie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.
jak zrobić kod kreskowy na produkt

EAN, czyli jak zrobić kod kreskowy na produkt?

Oznaczenia kreskowe (paskowe) usprawniają identyfikację towarów w biznesie handlowym lub logistycznym. Wydaje Ci się, że przygotowanie systemu z pulą kodów jest bardzo trudne? Przeczytaj nasz tekst, by dowiedzieć się, jak zrobić kod kreskowy na produkt.

Czy warto brać suplementy na stres i zmęczenie?

Stres i zmęczenie dotyka niemal każdego z nas. Na taką sytuację wpływa w szczególności nadmiar obowiązków i intensywny tryb życia. Napięcie nerwowe możemy odczuwać w wielu aspektach codziennego funkcjonowania. I chociaż niewielka dawka stresu motywuje nas do działania, to w istocie jego nadmiar jest szkodliwy. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że taki stan, utrzymujący się przez długi czas, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.
jak znaleźć gniazdo moli spożywczych

Jak znaleźć gniazdo moli spożywczych i je wytępić?

Nikt nie chce spotkać w swojej spiżarni tych owadów. Wiele osób zastanawia się, jak znaleźć gniazdo moli spożywczych i je wytępić raz na zawsze. Najpierw trzeba dobrze poznać ich zwyczaje i strategie przetrwania. Sprawdź, co robić gdy zauważysz, że w twojej kuchni zalęgły się uciążliwe szkodniki!